Ali i Babki

Zespół taneczny „Ali i Babki” powstał w 2014 r. z potrzeby wyrażania ekspresji muzyczno-ruchowej 8 studentek i 1 studenta Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Chrzanowie. Grupa systematycznie spotyka się dodatkowo raz w tygodniu, na sali gimnastycznej na półtoragodzinnej próbie, ale też okazjonalnie, towarzysko na piknikach działkowych oraz miejscowych i wyjazdowych imprezach kulturalnych. Stanowi świetnie zintegrowany i zgrany team. Pierwszy raz zespół zaprezentował się publicznie w październiku 2014 roku na Powiatowym Dniu Seniora w MOKSiR w Chrzanowie wykonując Walczyka Que Sera, za który w grudniu tegoż roku zdobył I m-ce na Turnieju Tańca Seniorów w Olkuszu. Liczne występy zespołu uświetniły wiele imprez kulturalnych w ponad 20 miejscowościach: w powiecie chrzanowskim a także w Warszawie, Krakowie, Brzesku, Oświęcimiu, Tychach, Wodzisławiu, Wieliczce, Jaworznie, Trzebini czy Olkuszu.

Skład Zespołu:

Joanna Rybińska-Bejster (szefowa), Leszek Bejster (jedyny stały tancerz), Barbara Bałys (od 2016r.), Ewa Bieniek ( do 2018 r.), Stanisława Gołębiowska, Izabela Grochal (od 2017 r.), Aleksandra Kasprzyk, Ewa Kieres, Elżbieta Klatka, Danuta Milner-Brzóska, Elżbieta Oczkowska, Barbara Lednicka-Wiaziemska (od 2018 r.).
Okresowo tańczyli: Włodzimierz Grochal i Mariola Rejdych.

Dorobek zespołu z lat 2014-2022 to 17 układów tanecznych przygotowanych pod okiem profesjonalnych instruktorów:

Walczyk Que Sera, Taniec Chearleader,s, Szanty, Korrida, Kankan, Zorro, 4 układy taneczne do ABBY, 4 układy taneczne do piosenek Anny Jantar, ponadto: Taniec hinduski, taniec współczesny do Queen oraz taniec do utworu Boney M.
Dużym osiągnięciem zespołu jest udział w trzech projektach wokalno-tanecznych z udziałem zespołu wokalnego UTW w Chrzanowie „Senior Singers” i uczniów liceum:

1. „Co nam w duszy gra czyli muzyczna podróż po Europie” – 2015 r.
2. „Tyle radości”- do utworów ABBY – 2017 r.
3. „Nic nie może wiecznie trwać”- do piosenek Anny Jantar – 2019 r.

Nagrody i wyróżnienia:

• I m-ce Olkusz 2014 r. – Walczyk Que Sera
• Wyróżnienie Trzebinia 2015 r. – Szanty
• I m-ce Trzebinia 2016 r. – Zorro
• I m-ce Chrzanów 2016 r. – Zorro
• Grand Prix – Oświęcim 2017 r. – projekt ABBA
• Grand Prix Warszawa – 2018 r. – projekt ABBA
• II m-ce Warszawa 2018 – Taniec hinduski
• wyróżnienie Oświęcim 2018 r. – Taniec hinduski
• I m-ce Lokomotywa Artystyczna Chrzanów 2022 r. – taniec współczesny do Queen

W Przełomie nr 40 (1365) z 10.X.2018 napisali o nas:

„Od czterech lat zachwycają dynamicznym tańcem, kolorowymi strojami i autentyczną radością z tego, co robią. I mają w swoim gronie rodzynka”

Scroll to Top