Akademia Obywatelska 50+ podsumowanie projektu (2)

W pierwszych sierpniowych zajęciach Letniej Akademii Seniora w Krakowie uczestniczyła 25-osobowa grupa seniorów z Jaworzna i Chrzanowa, którzy przyjechali do Krakowskiego Centrum Seniora, organizatora Letniej Akademii Seniora, w ramach wizyty studyjnej. Wizyta była równocześnie podsumowaniem projektu Akademia Obywatelska 50+.

Czytaj więcej...

Akademia Aktywnego Seniora

Zadaniem Akademii Aktywnego Seniora jest przygotowanie seniorów do reprezentowania potrzeb i interesów generacji 50+ oraz działalności animacyjnej na rzecz integracji społecznej seniorów. W ramach AAS zostanie zorganizowane szkolenie i opracowania będzie mapa zasobów i potrzeb swoich środowisk lokalnych. Zakres szkolenia: funkcjonowanie NGO, źródła finansowania, budowanie partnerstwa lokalnego, umiejętności interpersonalne, współpraca z mediami, wystąpienia publiczne. Opracowana zostanie mapa zasobów i potrzeb swoich środowisk lokalnych, na podstawie, której powstaną projekty skierowane do seniorów.

Czytaj więcej...

Wolontariat seniorów

W ramach Akademii Obywatelskiej 50+ odbywały się szkolenia, dotyczące wolontariatu seniorów. Uczestnicy szkolenia poznali m. in.  terminologię i przepisy prawne związane z wolontariatem, przykłady dobrej praktyki wolontariackiej oraz kodeks etyczny wolontariusza. Omówione zostały też możliwości wolontariatu w kraju, zwłaszcza na terenie powiatu chrzanowskiego.

Czytaj więcej...

Mam prawo do...

Od kwietnia 2013 odbywały się wykłady w cyklu Mam prawo do... w ramach projektu Akademia Obywatelska 50+, który jest realizowany przez Ośrodek Wspierania Inicjatyw Społecznych w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Uniwersytet Trzeciego Wieku w Chrzanowie a współfinansowanego w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej. Szkolenia miały na celu podniesienie świadomości obywatelskiej w zakresie praw i obowiązków.

Czytaj więcej...

Internet w edukacji obywatelskiej 50+

W lutym i kwietniu 2013 cztery dziesięcioosobowe grupy seniorów odbyły szkolenia Internet w edukacji obywatelskiej w ramach projektu Akademia Obywatelska 50+. Jest to projekt realizowany przez Ośrodek Wspierania Inicjatyw Społecznych w Jaworznie w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Uniwersytet Trzeciego Wieku w Chrzanowie,  współfinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej. Głównym celem projektu jest kształtowanie aktywnych postaw obywatelskich i zwiększenie udziału w życiu publicznym osób  po 50 roku życia z woj. śląskiego i małopolskiego.

Czytaj więcej...

Więcej artykułów…

  1. Trening motywująco-inspirujący

Kalendarz akademicki

◄◄
►►
luty 2023
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
    

UTW w Chrzanowie.   Wszelkie prawa zastrzeżone   *   ©   Copyright 2013   *   Webmaster: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.