Akademia Obywatelska 50+ podsumowanie projektu (2)

W pierwszych sierpniowych zajęciach Letniej Akademii Seniora w Krakowie uczestniczyła 25-osobowa grupa seniorów z Jaworzna i Chrzanowa, którzy przyjechali do Krakowskiego Centrum Seniora, organizatora Letniej Akademii Seniora, w ramach wizyty studyjnej. Wizyta była równocześnie podsumowaniem projektu Akademia Obywatelska 50+.

Wizyta zorganizowana została przez Ośrodek Wspierania Inicjatyw Społecznych z Jaworzna i UTW w Chrzanowie w ramach realizowanego projektu „Akademia Obywatelska 50+”, współfinansowanego przez Szwajcarię. Jej celem było zapoznanie z działalnością KCS, integracja i nawiązanie współpracy międzyregionalnej w obszarze działań prosenioralnych.

Spotkanie rozpoczął wykład Dyrektor Małopolskiego Centrum Mediacji, Pani Anny Ficek pt. „Rozwiązywanie konfliktów poprzez mediacje”, który przybliżył uczestniczącym w zajęciach tematykę dotyczącą sposobów i możliwości rozwiązywania konfliktów przy udziale mediatorów. Słuchacze LAS-u mieli możliwość zadawania pytań Pani Dyrektor i dzielenia się swoimi przemyśleniami.

Następnie Z-ca Dyrektora Wydziału Spraw Społecznych Pan Dyrektor Mateusz Płoskonka zaprezentował działania UMK zrealizowane i planowane na rzecz środowiska krakowskich seniorów.

Zagadnienia związane z genezą powstania Krakowskiego Centrum Seniora, inicjatywami realizowanymi obecnie przez seniorów - wolontariuszy działających w KCS oraz planami na najbliższe miesiące, przedstawiła Janina Woźniak, koordynatorka wolontariatu w KCS.

Na zakończenie przedstawicielka Stowarzyszenia MANKO, pani Oksana Koss opowiedziała o Małopolskiej i Ogólnopolskiej Karcie Seniora.

Obecni na spotkaniu seniorzy, którzy ukończyli 60 rok życia, mogli takie karty otrzymać.

Galeria zdjęć ze spotkania

Kalendarz akademicki

◄◄
►►
grudzień 2022
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
    

UTW w Chrzanowie.   Wszelkie prawa zastrzeżone   *   ©   Copyright 2013   *   Webmaster: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.