We wtorek 4 listopada 2014 r. w Czytelni Biblioteki Instytutu Nauk o Wychowaniu Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie na ul. Ingardena odbył się wernisaż prac malarskich słuchaczek UTW w Chrzanowie. Wystawa  jest podsumowaniem realizowanego przez seniorów - artystów projektu „MOJA MAŁA OJCZYZNA PĘDZLEM MALOWANA”. Partnerem przedsięwzięcia jest Województwo Małopolskie w ramach Programu „Małopolska Nasz Region, Nasza Szansa”.

Celem projektu było utrwalenie na płótnach najpiękniejszych miejsc województwa małopolskiego w jesiennym kolorycie podczas wyjazdowych plenerów malarskich do Ogrodzieńca na Szlaku Orlich Gniazd, do skansenu w Wygiełzowie Nadwiślański Park Etnograficzny. Ponadto, słuchaczki - artystki samodzielnie wybrały miejsca na terenie miasta i gminy Chrzanów, z którymi są emocjonalnie związane i utrwaliły je w dowolnej technice plastycznej. Udział słuchaczek UTW w powyższym przedsięwzięciu pozwolił  im na realizację swoich ukrytych marzeń, dzielenie się swoim talentem z innymi  oraz wiarę w to, że „trzeci wiek”- to czas aktywności społecznej i czas dający radość spełnienia. Artystki pracowały z ogromną pasją i zamiłowaniem pod kierunkiem równie rozmiłowanego w sztuce malarskiej Pana Mariusza Kubackiego - artysty malarza- pracownika ASP w Katowicach. Wernisaż mogliśmy zorganizować dzięki znakomitej (już 8-letniej!) współpracy Uniwersytetem Pedagogicznym im. KEN w Krakowie, który jest naszym HONOROWYM PATRONEM. Otwarcia wernisażu dokonał uroczyście Jego Magnificencja Rektor Prof. JAN Suchanicz w obecności pracowników naukowych UP Pań: Prof. Bożeny Muchackiej i dr Wandy Jakubaszek oraz licznie przybyłych studentek Uniwersytetu Pedagogicznego. Wystawa potrwa do 13 listopada, a 14 listopada o godz. 17.00 odbędzie się wernisaż w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chrzanowie na ul. Broniewskiego. Serdecznie zapraszamy do podziwiania pięknych zakątków naszej małej ojczyzny i talentu słuchaczek UTW w Chrzanowie.

Galeria obrazów

Zdjęcia z wernisażu

 

 

 

 

Kalendarz akademicki

◄◄
►►
marzec 2023
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
    

UTW w Chrzanowie.   Wszelkie prawa zastrzeżone   *   ©   Copyright 2013   *   Webmaster: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.