Ali i Babki

Zespół taneczny „Ali i Babki” powstał w 2014 r. z potrzeby wyrażania ekspresji muzyczno-ruchowej 8 studentek i 1 studenta Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Chrzanowie. Grupa systematycznie spotyka się dodatkowo raz w tygodniu, na sali gimnastycznej na półtoragodzinnej próbie, ale też okazjonalnie, towarzysko na piknikach działkowych oraz miejscowych i wyjazdowych imprezach kulturalnych. Stanowi świetnie zintegrowany i zgrany team. Pierwszy raz zespół zaprezentował się publicznie w październiku 2014 roku na Powiatowym Dniu Seniora w MOKSiR w Chrzanowie wykonując Walczyka Que Sera, za który w grudniu tegoż roku zdobył I m-ce na Turnieju Tańca Seniorów w Olkuszu. Liczne występy zespołu uświetniły wiele imprez kulturalnych w ponad 20 miejscowościach: w powiecie chrzanowskim a także w Warszawie, Krakowie, Brzesku, Oświęcimiu, Tychach, Wodzisławiu, Wieliczce, Jaworznie, Trzebini czy Olkuszu.

Czytaj więcej...

Zespół Senior Singers

Zespół Senior Singers powstał w 2013 roku z potrzeby serca kilku słuchaczek UTW w Chrzanowie. Panie chciały śpiewać to co lubią, co sprawia im przyjemność. Pierwszy występ zespołu, który działa w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Chrzanowie, odbył się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chrzanowie z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariatu. Od tego czasu zespół uświetni wiele imprez Uniwersytetu: zakończenia semestru, zakończenia roku akademickiego czy koncerty kolęd. Śpiewa na zaproszenia instytucji zaprzyjaźnionych z Uniwersytetem w Chrzanowie, Płazie, Balinie, Jaworznie, Krakowie. W cyklicznej imprezie organizowanej przez UTW w Chrzanowie - Chrzanowskiej Wiośnie Artystycznej „A w sercu ciągle maj” zespół został dwukrotnie laureatem I miejsca i uhonorowany był Pucharem Burmistrza Chrzanowa.

Czytaj więcej...

Chór

Chór Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Chrzanowie istnieje od 2007 roku. Od początku jego kierownikiem i dyrygentem była Irena Hydel. Prowadzony przez nią zespół to utalentowani wokalnie entuzjaści pięknej muzyki i śpiewu. Chór występuje przed publicznością śpiewając utwory Chopina, Brahmsa, Beethovena, kolędy i pastorałki, a także lżejszy repertuar np. pieśni biesiadne.

Czytaj więcej...

Grupa teatralna

Grupa teatralna zawiązała się wkrótce po utworzeniu uniwersytetu. Jej członkowie sami próbowali organizować swoją działalność. Pierwszy skład to: Elżbieta Barańczyk, Ewa Bieniek, Urszula Bigaj, Alina Szczupider i Tadeusz Dąbek. W drugim semestrze grupą zajął się instruktor Józef Romek. Pod jego kierownictwem rozpoczęły się prace nad montażem wybranych fragmentów poezji Jana Pawła II, uzupełnianym wstawkami z prozy i piosenkami.

Czytaj więcej...

Grupa Kijanki

"Kijanki" to amatorska grupa pasjonująca się dyscypliną Nordic Walking. Powstała z inicjatywy Urszuli Liszki w roku 2010. Maszerują w każdych warunkach, w każdej pogodzie, w każdy piątek o godz. 10.00. Wędrują po szlakach ziemi chrzanowskiej, poznając piękno najbliższej okolicy i ciesząc się wspólnie spędzonym czasem. Fotogaleria z wypraw.

Czytaj więcej...

Kalendarz akademicki

◄◄
►►
luty 2023
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
    

UTW w Chrzanowie.   Wszelkie prawa zastrzeżone   *   ©   Copyright 2013   *   Webmaster: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.