Kijanki na trasie

Wymyśliły uczestniczki cotygodniowych spacerów nordic walking „Kijankowy rajd”. Ma to być cykliczna, coroczna zabawa. Połączenie spaceru gdzieś w okolicy z konkursem okolicznościowym, tematycznie związanym z symbolizującym nas płazem. Jest już logo (zapadła decyzja o „dozbrojeniu” uroczej kijanki w kijki!), jest sporo wierszy na temat żabek-kijanek, a więc można do zabawy zaprosić i dzieci. I tak to się odbyło. Więcej szczegółów w relacji pomysłodawczyni, Marysi Hudzik, prywatnie żony niestrudzonego przewodnika grupy – Zdzisława Hudzika.

„25 maja 2018 r. grupa miłośników nordic walking z UTW w Chrzanowie zainicjowała „Majowe Święto Kijanek". Do wspólnego spaceru i świętowania zaproszono uczniów, wraz z nauczycielami, ze  Szkoły Podstawowej  nr 1 z O.I. Od startu całą trasę przemarszu fotografował  Marek Gołębiowski. Po pokonaniu trasy od Klubu „Pegaz” przy PSM do siedziby LOK nad zalewem Chechło i krótkim odpoczynku uczniowie kl. III mieli okazję pochwalić się swoją wiedzą na temat płazów, a żab w szczególności, przed swoimi młodszymi koleżankami i kolegami z kl. I. Przeprowadzony został konkurs rzutu piłeczką do Tarczy „Kijanki” oraz konkurs skakania na skakance. W obu konkurencjach zwyciężyły dziewczynki. Wierszyki i piosenka o żabach, w wykonaniu Seniorek-Kijanek i dzieci, zakończyły miłą biesiadę nad zalewem. Dzieci obdarowane nagrodami i słodyczami ruszyły wraz z opiekunami - wolontariuszami na miejsce zbiórki pod PSM. Tam pożegnaniom nie było końca. Humory i pogoda dopisały znakomicie więc umówiliśmy się znów za rok!”
Galeria zdjęć

Kalendarz akademicki

◄◄
►►
grudzień 2022
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
    

UTW w Chrzanowie.   Wszelkie prawa zastrzeżone   *   ©   Copyright 2013   *   Webmaster: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.