Zespół Senior Singers

Zespół Senior Singers powstał w 2013 roku z potrzeby serca kilku słuchaczek UTW w Chrzanowie. Panie chciały śpiewać to co lubią, co sprawia im przyjemność. Pierwszy występ zespołu, który działa w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Chrzanowie, odbył się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chrzanowie z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariatu. Od tego czasu zespół uświetnił wiele imprez Uniwersytetu: zakończenia semestru, zakończenia roku akademickiego czy koncerty kolęd. Śpiewa na zaproszenia instytucji zaprzyjaźnionych z Uniwersytetem w Chrzanowie, Płazie, Balinie, Jaworznie, Krakowie. W cyklicznej imprezie organizowanej przez UTW w Chrzanowie – Chrzanowskiej Wiośnie Artystycznej „A w sercu ciągle maj” zespół został dwukrotnie laureatem I miejsca i uhonorowany był Pucharem Burmistrza Chrzanowa.

Skład zespołu: Halina Pstrucha, Maria Kramarczyk, Jadwiga Dudek, Urszula Siarczyńska, Małgorzata Piegzik, Anna Stryczek, Helena Likus, Joanna Notecka.

W repertuarze zespołu znajdują się głównie przeboje polskie: Kwiat jednej nocy zespołu Alibabki, Jadą wozy kolorowe Maryli Rodowicz, Serduszko puka w rytmie cza-cza Nataszy Zylskiej czy Kasztany Sławy Przybylskiej. W roku jubileuszowym UTW w Chrzanowie zespół nagrał płytę z 12 utworami. W najbliższym czasie planowane jest nagranie płyty z kolędami.

Sukcesy: I miejsce w Juwenaliach III Wieku w Warszawie w 2015 r., II miejsce w Juwenaliach III Wieku w Warszawie w 2016 r., I miejsce w Oświęcimskich Spotkaniach Artystycznych Seniorów w 2016 r. Udział w ogólnopolskiej imprezie Przegląd Artystycznie Zakręconych Seniorów, gdzie konkurencja jest bardzo duża, liczba zgłoszonych wykonawców w roku 2016 wyniosła 3 tysiące, w tym zespołów wokalnych 40. Obecnie zespół przygotowuje muzyczną oprawę Gali Jubileuszowej UTW w Chrzanowie.

Scroll to Top